Ürünümü iade etmek istiyorum, hangi ürünleri iade edebilirim? 

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde sitemiz üzerinden Müşteri Hizmetlerine mesaj atarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Hasarlı (kargo hasar tespit tutatnağı alınması şartıyla) veya yanlış ürün gönderimi söz konusu olduğunda ürünü hiç bir bedel ödemeden ücretsiz iade edebilirsiniz. Diğer iade durumlarında taşıma ücretleri müşteriye yansıtılmaktadır. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir; İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir. Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, 3D yazıcılardan alınan baskılar, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler yanlış gönderim veya hasarlı (kargo tespit tutanağı alınması şartıyla) olması durumları dışında iade edilemez. 

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım? 

Lütfen iade işlemi için müşteri temsilcisiyle iletişime geçerek talep açmalısınız. İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. 

Kargo şirketine nasıl ulaşıp, ürünü nasıl vereceğim? 

Siparişi aldığınız kargo ile bize geri göndermeniz gerekmektedir. Gönderim aşamasında kargo görevlisine alıcının şirket adını belirtmeniz veya www.3dhediyeler.com üye panelinizden aldığınız iade kodunu iletmeniz yeterlidir. Ayrıca kargo firmasının çağrı merkezini arayarak Kurye talebinde bulunabilirsiniz. 

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim? 

Ürününüz bizim tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası kontrol edilecek ve yukarıda belirtilen iade koşulları kapsamında e-posta adresinize iade işlemlerinin onay durumuna ilişkin bilgi gönderilecektir. İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 7 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
İadenizin iade koşulllarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir. 

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim? 

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, tarafımızdan iade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki ödeme tercihiniz doğrultusunda e-posta adresinize gönderilen onay bildiriminden itibaren 7 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir. 

Ürünümü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım? Hangi durumlarda ürün değişimi yapabilirim? 

Siparişinizi aldıktan sonra 14 gün içerisinde İade/Değişim yapabilirsiniz. Siparişinizle birlikte size gönderilen İade/Değişim formunu eksiksiz doldurup ürünle birlikte bize göndermeniz gerekmektedir. Eğer İade/Değişim formu çıkmadıysa müşteri temsilcisinden talep edebilirsiniz. 

Yeni aldığım ürün arızalı/kusurlu çıktı, ne yapmalıyım? 

Ürününüzle ilgili yaşadığınız arıza/kusur sorunları için, ürünün elinize geçmesinden itibaren 30 gün içinde tarafımıza başvurabilirsiniz. Ürününüz tarafımızdan teslim alındıktan sonra ambalajı ve aksesuarları kontrol edilerek, incelenmek üzere ilgili birime gönderilir. Kontrol ekibi tarafından teslim alınmasından itibaren 20 iş günü içinde, ekibin vereceği inceleme raporu doğrultusunda, ürünün arızalı/kusurlu bulunması durumunda işlem uygulanacaktır. Ancak ürününüzdeki arıza/kusur, “kullanıcı hatası” olarak tespit edilirse; iade işlemi uygulanmayacaktır. 

Teslimat sırasında ürünüm hasarlı çıktı, ne yapmalıyım? 

Aldığınız ürün ‘hasarlı’ ya da ambalajı ‘deforme’ ise bunun için ‘Kargo Hasar Tespit Tutanağı’ gerekmektedir. Aksi takdirde ürününüz için yapacağınız ‘hasar bildirimi’ kabul edilmeyecektir. 

İade/Değişim sürecini nasıl takip edeceğim? 

Talebinizle ilgili size gönderdiğimiz bilgilendirme mesajlarını “Hesabım” sayfasındaki mesajlar bölümünde görebilir, yapılacak işlemin sürecini kolayca takip edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin